ОБЕЗМАСТЕН МЕЛЕН ЛЕН 250г

ОБЕЗМАСТЕН МЕЛЕН ЛЕН 250г

42 MKD
без ДДВ: 40 MKD
Производител: Aгрофила
Шифра на производ: 0009
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Лененото семе е еден од најбогатите извори на Омега 3 и Омега 6 масни киселини, како и многу витамини А, Ц, Е, Б2, Б3, Б12. При пресување на лененото семе се добива масло, а остатокот се високо протеински материи кои се користат во исхраната и кој му овозможува на организмот макимално искористување на сите нутритивни материи природно присутни во ленот, кои позитивно влијаат на: 

- намалување на холестеролот;

- заштита од кардиоваскуларни заболувања;

- регулирање на столицата;

- ги намалува тегобите настанати при воспалување на желудникот и цревата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS