Aгрофила

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
ЕКСТРА ДЕВСТВЕНО МАСЛИНОВО МАСЛО  1Л (ПЕТ)
Ова квалитетно маслиново масло може да се препознае по убавата зеленкаста нијанса и посебниот овошен..
278 MKD
без ДДВ: 265 MKD
ЕКТРА ВИРЏИН МАСЛИНОВО МАСЛО  250мл
Денес, сите нутриционисти ставаат голем акцент на екстра девственото маслиново масло, затоа што тоа ..
104 MKD
без ДДВ: 99 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ГОРКА КАЈСИЈА 250мл
Горката кајсија потекнува од Западна Азија (Ерменија) или Кина. Ова мало дрво, со темно зелена боја,..
735 MKD
без ДДВ: 700 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ 250мл
Масло од лен 4000-2000 год п.н.е е периодот кога се смета дека започнало одгледувањето на ленот во М..
104 MKD
без ДДВ: 99 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ 500мл
Масло од лен 4000-2000 год п.н.е е периодот кога се смета дека започнало одгледувањето на ленот во М..
188 MKD
без ДДВ: 179 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД МАСЛОДАЈНА РЕПКА 1000мл
Маслото од репка или канола масло доаѓа од црното семе од репка растението, Brassica napus, кое прои..
89 MKD
без ДДВ: 85 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД МАСЛОДАЈНА РЕПКА 500мл
Маслото од репка или канола масло доаѓа од црното семе од репка растението, Brassica napus, кое п..
84 MKD
без ДДВ: 80 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ТИКВА И СОНЧОГЛЕД 250мл
Ова е свежо исцедено масло од тиквини семки и сончоглед во сооднос 30:70. Тиквините семки даваат тем..
152 MKD
без ДДВ: 145 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД СУСАМ 250мл
Масло од сусам е растително масло добиено од сусамово семе. Масло од сусам потекнува од растението S..
125 MKD
без ДДВ: 119 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ТИКВА 250мл 100%
Се смета дека тиквите потекнуваат од Централна Америка. Семиња на слични растенија се пронајдени во ..
294 MKD
без ДДВ: 280 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ЦРНО СЕМЕ 250мл
Маслото од црн ким е направено од црно семе, познато како Nigella sativa, кое има темна воја, тенко ..
331 MKD
без ДДВ: 315 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО 1000мл
Се смета дека сончогледот потекнува од Северна Америка и дека Индијанците се први кои почнале да го ..
89 MKD
без ДДВ: 85 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО 250мл
Се смета дека сончогледот потекнува од Северна Америка и дека Индијанците се први кои почнале да го ..
62 MKD
без ДДВ: 59 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО 500мл
Се смета дека сончогледот потекнува од Северна Америка и дека Индијанците се први кои почнале да го ..
84 MKD
без ДДВ: 80 MKD
ЛАДНО ЦЕДЕНО СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО 750мл
Се смета дека сончогледот потекнува од Северна Америка и дека Индијанците се први кои почнале да го ..
79 MKD
без ДДВ: 75 MKD
ЛЕНЕНО СЕМЕ 250г
Некои го нарекуваат најмоќно растение на планетата. Лененoто семе е вистински извор на здравје. Со п..
42 MKD
без ДДВ: 40 MKD
МАСЛИНОВО МАСЛО 1Л
Потеклото на маслиновото масло е уште од антички времиња, кое тогаш било наречено ‘течно злато’. Ист..
163 MKD
без ДДВ: 155 MKD
МИКС од четири семиња – лен, сусам, тиква, сончоглед
Оваа комбинација од семиња е вистински извор на здравје. Семињата може да ги користете од 1-3 суп..
89 MKD
без ДДВ: 85 MKD
ОБЕЗМАСТЕН МЕЛЕН ИНТЕГРАЛЕН СУСАМ 250г
Состав: 100% семе од сусам Интегралниот сусам е 100% природен производ. Со пресување на сусамовот..
42 MKD
без ДДВ: 40 MKD
ОБЕЗМАСТЕН МЕЛЕН ЛЕН 250г
Лененото семе е еден од најбогатите извори на Омега 3 и Омега 6 масни киселини, како и многу витамин..
42 MKD
без ДДВ: 40 MKD
ОБЕЗМАСТЕНИ МЕЛЕНИ СЕМКИ ОД ТИКВА 250г
Најстариот доказ за потеклото на семките од тиква е од периодот 7000-5500 B.C. Најпрво биле пронајде..
58 MKD
без ДДВ: 55 MKD
ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЦРНО СЕМЕ 250г
Црното семе (Nigella Sativa) e богат извор на клучни состојки кои му се потребни на вашето тело за п..
58 MKD
без ДДВ: 55 MKD
ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЧИА СЕМЕ 250г
Чиа семето е еден од најбогатите извори на Омега-3, диететски влакна и протеини, кои придонесуваат з..
84 MKD
без ДДВ: 80 MKD
ФИЛА ЗЕЛЕНИ ПИПЕРЧИЊА СО МЛЕЧНА УРДА И ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО 580г
НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ 100г производ содржи просечно: Енергетска вредност 677кЈ ..
152 MKD
без ДДВ: 145 MKD
Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS