ЛЕНЕНО СЕМЕ 250г

ЛЕНЕНО СЕМЕ 250г

42 MKD
без ДДВ: 40 MKD
Производител: Aгрофила
Шифра на производ: 0020
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Некои го нарекуваат најмоќно растение на планетата. Лененoто семе е вистински извор на здравје. Со пресување на лененото семе се добива масло, а остатокот се високо протеински материи кои се користат во исхраната и кој му овозможува на организмот максимално искористување на сите нутритивни материи природно присутни во ленот.Се препорачува 1-3 супени лажици лен за појадок. Исто така, пред појадокот може да изедете 1 лажица ленено семе со јогурт или кисело млеко. Семето може да се додава во салати, во сосови, а често се користи и како состојка во разни печива, како лебови, колачи и слично. Лененото семе, можете да го додадете во житарки, протеински шејкови и слично. Нема некој посебен вкус, така што може да го користите и за блага и за солена храна.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS