МИКС од четири семиња – лен, сусам, тиква, сончоглед

МИКС од четири семиња – лен, сусам, тиква, сончоглед

89 MKD
без ДДВ: 85 MKD
Производител: Aгрофила
Шифра на производ: 033
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Оваа комбинација од семиња е вистински извор на здравје.

Семињата може да ги користете од 1-3 супени лажици самостојно, потопени во јогурт или млеко, или како додаток во оброк од мусли. Често се користи и како состојка во разни печива, како лебови, колачи и слично. Овој микс од семиња, можете да го додадете во житарки, протеински шејкови, овошни салати и слично. Нема некој посебен вкус, така што може да ги користите и за блага и за солена храна.

Да се чува на суво и студено место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло: семе од лен- Македонија; семе од сусам- Индија; семки од тиква- Македонија: лупен сончоглед- Македонија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS