СЕМКИ ОД ТИКВА 250г

СЕМКИ ОД ТИКВА 250г

105 MKD
без ДДВ: 100 MKD
Шифра на производ: 0021
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Тиква семе имаат темно зелена боја со вкус и тие се вистински извор на здравје. Содржи висок процент на масло (50%), масни киселини кои човечкото тело не може сама да се создаде. Се препорачува 50гр семки од тиква за грицкање. Семки од тиква може да се додаде во салати, сосови во, и често се користи како состојка во различни пекарница, како што се леб, колачи и слично. Семки од тиква може да го додадете во житарици, протеински шејкови и слично. Ја солен вкус, па можете да го користат за изготвување на saltyfood и салати се препорачува да се користи во салати со зелен лист и компир салата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS