ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ТИКВА И СОНЧОГЛЕД 250мл

ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ТИКВА И СОНЧОГЛЕД 250мл

152 MKD
без ДДВ: 145 MKD
Производител: Aгрофила
Шифра на производ: 0008
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ова е свежо исцедено масло од тиквини семки и сончоглед во сооднос 30:70. Тиквините семки даваат темнозелено, меѓутоа извонредно вкусно масло. Методот на ладно цедење овозможува во маслото да се задржат оригиналниот, богат вкус на тиквините семки и темнозелената боја на природното нерафинирано масло, што означува висока содржина на хлорофил. Маслото од тиквини семки содржи висок процент од двете есенцијални масни киселини (омега 3 и омега 6), што го прави високо хранливо и корисно масло во исхраната. Маслото од тиквини семки им дава деликатесен вкус на сите видови салати, посебно на салатите од зелен лист и компир салатите.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS