ЕКСТРА ДЕВСТВЕНО МАСЛИНОВО МАСЛО  1Л (ПЕТ)

ЕКСТРА ДЕВСТВЕНО МАСЛИНОВО МАСЛО 1Л (ПЕТ)

278 MKD
без ДДВ: 265 MKD
Производител: Aгрофила
Шифра на производ: 0012
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ова квалитетно маслиново масло може да се препознае по убавата зеленкаста нијанса и посебниот овошен вкус. Mаслиновото масло е вистинско ладно цедено, гурманско масло, богато со мононезаситени масни киселини, хлорофил, каротин, лецитин, полифеноли и др.

Тоа претставува природен производ, добиен од плодот на маслинката, во кој се сочувани сите биолошки вредни и прехрамбени состојки.
Во сите медитерански земји каде што популацијата размислува кон поздрав начин на живеење, маслиновото масло е доста застапено. Ова масло е врвен зачин, одлично е како додаток во разновидни јадења, посебно салати, и е доста стабилно, па затоа има долг рок на траење. Потеклото на ова масло е од најпознатата област во Грција за производство на врвен квалитет на маслинки- Каламата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS