ОБЕЗМАСТЕН МЕЛЕН ИНТЕГРАЛЕН СУСАМ 250г

ОБЕЗМАСТЕН МЕЛЕН ИНТЕГРАЛЕН СУСАМ 250г

42 MKD
без ДДВ: 40 MKD
Производител: Aгрофила
Шифра на производ: 0022
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состав: 100% семе од сусам

Интегралниот сусам е 100% природен производ. Со пресување на сусамовото семе се добива масло, а остатокот се високо протеински материи кои се внесуваат преку исхраната. Обезмастениот мелен интегрален сусам може да се користи самостојно, потопен во јогурт или млеко, или како додаток во оброк од мусли. Често се користи и како состојка во разни печива, како лебови, колачи и слично. Обезмастениот мелен интегрален сусам можете да го додадете во житарки, протеински шејкови и слично. Има солен вкус, така што може да се користат за приготвување на солена храна.

Да се чува на суво и студено место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло на сусамот: Индија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS