ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЦРНО СЕМЕ 250г

ОБЕЗМАСТЕНО МЕЛЕНО ЦРНО СЕМЕ 250г

58 MKD
без ДДВ: 55 MKD
Производител: Aгрофила
Шифра на производ: 0019
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Црното семе (Nigella Sativa) e богат извор на клучни состојки кои му се потребни на вашето тело за подобро здравје и виталност. При пресување на црното семе се добива масло, а остатокот се високо протеински и витамински материи кои се користат во исхраната и кој му овозможуваат на организмот максимално искористување на сите нутритивни материи природно присутни во црното семе. Покрај многуте здравствени придобивки кои ги содржи во себе, црното семе кога се додава во исхраната дава уникатен сладок вкус. Препорачано: Во текот на денот се препорачува 1-3 супени лажици мелено црно семе, самостојно потопено во јогурт или млеко или како додаток во облик од мусли.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS