САЛАТНО МАСЛО 1000мл

САЛАТНО МАСЛО 1000мл

231 MKD
без ДДВ: 220 MKD
Шифра на производ: 0016
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ова масло е комбинација на ладно цедено сончогледово масло (70%) и екстра девственото маслиново масло (30%). Фила ладно цеденото сончогледово масло е добиено од најквалитетни семиња. При процесот на ладно цедење температурата не надминува повеќе од 45°C, со што во ова масло се задржани сите природно присутни и високовредни состојки. Тоа е богато со незаситени масни киселини и со витамин Е, што не се отстранува од маслото со постапката на ладно цедење. Маслиновото масло е природен производ добиен од прво пресување на плодот од маслинката, во која се сочувани сите биолошко вредни и хранливи состојки. Ова масло е од најпознатата област во Грција за производство на врвен квалитет на маслинки- Каламата. Маслото е врвен зачин, им дава деликатесен вкус на сите видови јадења и салати. Oваа мешавина од масла може да се посипе над свежо приготвените јадења непосредно пред сервирање. Маслото е доста стабилно, па затоа има долг рок на траење. Не содржи конзерванси ниту други адитиви.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS