ФИЛА ЦРВЕНИ ПИПЕРЧИЊА СО МЛЕЧНА УРДА И ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО 580г

ФИЛА ЦРВЕНИ ПИПЕРЧИЊА СО МЛЕЧНА УРДА И ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО 580г

152 MKD
без ДДВ: 145 MKD
Производител: Aгрофила
Шифра на производ: 0028
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ

100г производ содржи просечно:

Енергетска вредност 677кЈ
Протеини 2,5г
Вкупно масти 1,5г
Јаглехидрати 0
Од кои:  
- Вкупно 4,4г
-Шеќери 2,8г
Сол 190мг

 

Состав: Црвени пиперки 41%, млечна урда 22%, ладно цедено масло од маслодајна репка, сол.

Алергенси: Млечни протеини.

Начин на чување: Да се чува на суво и ладно место, подалеку од сончева светлина.

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Агрофила Дооел © 2019. UKION SHOPS